مدیر مؤسسه قرآن و عترت «نسیم اختران قرآنی» اراک گفت: با استفاده از ظرفیت مردم و خیرین میتوان جلوی ضعف مالی را برای آموزش قرآن گرفت.

                                                                       

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، علی شیخی مهرآبادی، مدیر مؤسسه قرآن و عترت «نسیم اختران قرآنی» اراک در گفت‌و‌گو با روابط عمومی این اداره کل با اشاره به اینکه فعالیت این مجموعه قرآنی از سال ۹۵ با هدف تربیت نیروهای متخصص قرآن آغاز شده و خوشبختانه خروجی خوبی داشته است، گفت: دوره‌های آموزش قرآن باید جدی‌تر گرفته شود و ما در این مرکز سعی داریم با تربیت تخصصی افراد، گامی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی برداریم.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: اگرچه این بیماری مانع برگزاری کلاس های حضوری شد اما در ۱۷ ماه گذشته فعالیت‌ها به طور جدی در فضای مجازی برگزار شدو امیدواریم با بهبود شرایط و کاهش آمار مبتلایان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کلاس ترم تابستان به صورت حضوری برگزار شود.

شیخی در ادامه بیان کرد: این مؤسسه آمادگی دارد در رشته‌های مختلف که مورد توجه عموم شهروندان است کلاس‌های آموزشی برگزار کند. در حال حاضر قرآن‌آموزان در رشته‌های مختلف صوت و لحن، حفظ، روخوانی و روان‌خوانی مشغول فراگیری هستند که پس از گذشت ۵ سال تعدادی از حافظان که دانش‌آموز هستند موفق به حفظ ۱۴ جزء با ترجمه شدند.

وی لزوم ورود خانواده‌ها به حوزه قرآن را مورد تأکید قرار داد و افزود: متأسفانه تمایل کافی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی قرآنی وجود ندارد و این بی‌رغبتی بین مردم بیشتر است. همه ما مدیران و متولیان امر قرآن وظیفه داریم تا احساس نیاز را بین دانش‌آموزان و دانشجویان ایجاد کنیم.

مدیر مؤسسه اختران قرآنی اراک اظهار کرد: فضای مجازی، فضایی مؤثر در پرداختن به امور فرهنگی و قرآنی است، اما متأسفانه از این امر بهره کافی برده نمی‌شود و نیاز است آموزش استفاده از فضای مجازی به والدین و فرزندان آنان داده شود.

شیخی شرایط اقتصادی نامناسب برخی خانواده‌ها را عاملی برای عدم حضور نوجوان در کلاس‌های قرآنی دانست و خاطرنشان کرد: شایسته نیست کودکی به دلیل ضعف مالی از آموزش قرآن باز بماند. همه ما موظف هستیم با استفاده از ظرفیت مردمی و خیرین این افراد را در مؤسسات پذیرش کرده و تمهیدات لازم را بیندیشیم.