اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی
مؤسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام دکتر مهدی عباسی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در دومین جلسه نشست با فعالان رسانه گفت: یکی از اهداف مهم این اداره کل در سال جاری و  همچنین سال 1400 ،آموزش و ارتقا سواد رسانه ای برای هیِئات مذهبی،مداحان،روحانیون مستقر و مبلغات و مسئولین موسسات قرآنی است.

وی با اشاره به اینکه در جامعه امروزی مدتی از وقت ارزشمند خانواده ها و شهروندان به ویژه نسل جوان در فضای مجازی سپری می شود افزود: آگاهی و ارتقا سواد رسانه ای برای هر قشر هم ضرورت دارد و ارزشمنداست لذا باید آسیب ها و تهدیدات این فضاف برای مخاطبین تبیین شود.

حجت الاسلام دکتر مهدی عباسی تصریح کرد: استارت رصد و پایش در فضای فرهنگی استان آغاز شده است و جلساتی با مسئولان استانی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان صورت گرفته است ،جا دارد نخبگان و فرهیختگان استان که دغدغه توسعه و ترویج فرهنگ ناب اسلامی را دارند به ما دراین حوزه کمک کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از حضور مسئولان خبرگزاری تسنیم ،مهر، فارس و ایکنا در نشست فعالان رسانه این اداره کل خاطرنشان کرد: می طلبد خبرگزاری های استان،نخبگان و اندیشمندان استان ما را در تهیه و تدوین منشور فضای مجازی یاری کنند تا از ایده ها و طرح های ارزشمندشان بهرمندی لازم را داشته باشیم. 

گفتنی است تهیه منشور جامع فضای مجازی،برگزاری دوره آموزشی برای جامعه هدف سازمان تبلیغات اسلامی ،مرکز رصد و پایش فضای مجازی و رسانه،تولید محتوای دینی در فضای مجازی و طرح شبکه سازی رسانه ای  از جمله مصوبات مهم این نشست بود.