به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام دکتر مهدی عباسی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در حاشیه بازدید از پیشکسوتان دفاع مقدس در گفتگو با رادیو اراک گفت: پیرغلامان امام حسین(علیه السلام) جایگاه ویژه ای در طول تاریخ ایران اسلامی داشته اند چراکه واژه پیرغلام زمانی که در کنار نام ارزشمند امام حسین(ع) قرار می گیرد بسیار جایگاه ارزشمند و والایی دارد.

حجت الاسلام مهدی عباسی اظهار کرد: وجود پیرغلامان امام حسین(علیه السلام) در انقلاب اسلامی نشان از محبت و اراده دیرینه جامعه ایرانی به امام حسین(ع) و مکتب عاشورا است و تکریم این عزیزان یک ضرورت مهم است که همواره باید به آن توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: تکریم پیرغلامان امام حسین(علیه السلام) از دو جهت قابل اهمیت و بررسی است که با این اقدام بسیار نیکو علاوه بر اینکه از مجاهدت ها و خدمات موثر آنها قدردانی می کنیم، می توانیم در جهت ترویج فرهنگ خادمی در دستگاه امام حسین(ع) برای نسل جدید موثر باشیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: پیرغلامان امام حسین(علیه السلام) در طول انقلاب اسلامی و خصوصا در مقطع دفاع مقدس نیروهای بسیار زیادی تربیت کردند به گونه ای که بسیاری از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس تربیت شده همین پیرغلامان امام حسین(ع) بودند.

حجت الاسلام مهدی عباسی افزود: امروز با توجه به احساس نیازی که در جامعه داریم تداوم راه پیرغلامان و ترویج سیره تربیتی آنها یک ضرورت مهم است که باید به آن توجه شود و تکریم و تجلیل آنها اقدامی موثر در این راستا است.

وی یادآور شد: امروز آن چیزی که برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به آن نیاز داریم وحدت و هم افزایی میان هیئت های مذهبی است که پیرغلامان می توانند بسیار در این راستا موثر باشند.

حجت الاسلام دکتر مهدی عباسی با اشاره به اینکه پیرغلامان امام حسین(علیه السلام) در طول انقلاب اسلامی و خصوصا در مقطع دفاع مقدس نیروهای بسیار زیادی تربیت کردند گفت: بسیاری از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس تربیت شده همین پیرغلامان امام حسین(علیه السلام) بودند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بزرگترین نهاد مذهبی و انقلابی در طول تاریخ ایران اسلامی هیئت های مذهبی هستند که سابقه چند صد ساله دارند و هرکجا که دیدیم هیئت ها بر اساس مکتب اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و اله و سلم) حرکت کرده اند دستاوردهای مناسبی به همراه داشته است.

گفتنی است حجت الاسلام دکتر مهدی عباسی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با پیشکسوتان این عرصه با آقایان حاج ولی الله احمدی و آقای حاج احمد حیدری دیدار کرد.