به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام محمود قربانی، سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان فراهان در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش کمک مؤمنانه، کمک‌های بسیار مطلوبی به مستمندان، افراد فاقد شغل و یا افرادی که کسب‌وکارهای آنها دچار مشکل شده بود انجام شد.

وی افزود: مواسات؛ جامعه پردازی اسلامی است و رهبری هم تأکید کردند که اگر بخواهیم جامعه مهدوی داشته باشیم باید ویژگی‌های و جلوه‌های جامعه مهدوی از جمله قسط، معنویت، معرفت، اخوت و مواسات را ترویج دهیم.

حجت‌الاسلام قربانی ادامه داد: با فراخوانی رهبری برای برپایی رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه، هر کس در حد توان خود به ندای رهبری لبیک گفت و اقشار مختلف از ورزشکار و هنرمند گرفته تا همه اصناف و گروه‌ها بی‌ادعا یک‌بار دیگر شور و شعور ایرانی را در عرصه خدمت‌رسانی و عشق‌ورزی به هم‌وطنان به رخ جهانیان کشیدند.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی شهرستان فراهان بیان داشت: رزمایش به معنای بیداری است، کمک به هم نوع ریشه در فرهنگ اصیل دینی و اسلامی ما دارد.

وی عنوان کرد: شیوع ویروس کرونا شمایلی دیگر از رفتار مردم ایران و غنای فرهنگی ایرانیان را در مقایسه با سایر کشورها را به نمایش گذاشت، درحالی‌که در کشورهای غربی با شیوع کرونا، مردم برای غارت فروشگاه‌ها هجوم آوردند، همدلی مردم کشور ما برای کمک به همنوع به اوج خود رسید.

حجت‌الاسلام قربانی اظهار کرد: با شروع کرونا، مردم ما همراه و یکدل با کمک سپاه و بسیج و خیرین دست‌به‌دست هم دادند و از تولید ماسک و ضدعفونی معابر تا تهیه سبد معیشتی برای اقشار آسیب‌پذیر صحنه‌های زیبایی را ماندگار کردند.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی شهرستان فراهان ادامه داد: اصل مواسات از ۱۴۰۰ سال پیش از صدر اسلام بوده و این سنت پیامبر(ص) است و در رزمایش مواسات و همدلی درحالی‌که همه دنیا درگیر شیوع کرونا بود، رنگ دیگری از اصل تمدن اسلامی به همه دنیا نشان داده شد.

وی افزود: در رزمایش مواسات نگاه رهبری مسجد محوری بود و مساجد به‌واسطه جایگاه معنوی‌ای که در بین مردم‌دارند نه‌تنها جایگاه عبادت بلکه در اجرای رزمایش مواسات و همدلی نیز نقش پل ارتباطی بین خیرین و مردم نیازمند و متضرر از کرونا را ایفا کردند.

حجت‌الاسلام قربانی گفت: اجرای رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه موجب تقویت و بازیابی هویت و نقش‌آفرینی مساجد به‌عنوان پایگاه عبادی سیاسی و خدماتی است.

سرپرست نمایندگی فرهنگی تبلیغی شهرستان فراهان خاطرنشان کرد: حضور طلاب در میان مردم و در فعالیت‌های جهادی مقابله با کرونا بار دیگر ثابت کرد که طلاب در کنار مردم هستند و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند.